7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 64

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Bol kitap ve gazete okuyarak kelime haznesini güçlendirmek ve kelimelerin cümle içinde kullanımlarını öğrenmek kuşkusuz bu noktada en güzel çalışmalardan biridir. Kelime haznesinin güçlü olması kişinin hızlı düşünme gücünü arttıracak, bunun yanında sağlam ve etkili düşünmesini de sağlayacaktır. Bunun için anlamı bilinmeyen kelimelerle karşılaşıldığında o kelimeyi hemen sözlükten araştırmak, imla kılavuzundan kelimenin kullanımına bakmak da önemli bir öğrenme yoludur.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Biz de rahatlığa heves ettik” cevabının verilmesinin sebebi ne olabilir

Çünkü bazen devletler mutlu refah günlerinde gelecek günleri düşünmezler. Devlet adamları eğer rehavete kapılır, huzur ve mutlulukla sarhoş olup gerçekleri görmezden gelirse o devletler en kısa zamanda yıkılırlar. Bunun sebebi de devletin her zaman için tetikte bulunmasının gerekliliğidir

Rumların cevabını dikkate aldığınızda sizce Osmanlı fethettiği yerlerde yaşayan halka nasıl davranmaktadır

Osmanlı fethettiği yerlerdeki halka her zaman iyi davranmıştır. Onların istedikleri gibi dini, sosyal hayatlarını yaşama imkanı sağlamışlardır. Böylece Osmanlı içinde yaşayan insanlar bu hoşgörü ortamında rahatça yaşamışlar, devletlerine sadık kalmışlar, vergilerini vermişlerdir

Alıntıya göre Süleyman Paşa’nın içinde bulunduğu durum hakkında neler söyleyebilirsiniz

Süleyman Paşa Bizans’ın içinde bulunduğu ortamı iyi etüt etmiştir. Bizans’ın zayıf olduğunu çok rahat bir şekilde ele geçirilebileceğini bilmektedir. Bu yüzden de babasından asker ve yardım istemektedir. Bu da onun hem iyi bir asker hem de iyi bir siyasetçi olduğunu gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir