7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 61

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Benzer yargılar arasında farklı olanı bulma kabiliyeti değerlendirilir. Anlam bilgisini ölçmek için paragraf düzeyinde sorular da sorulur. Bunlar genelde uzun olduğu için öğrenciler arasında “zor soru” olarak değerlendirilir. Burada öğrencinin hem bütünü kavrama düzeyi hem de bütünün parçalarla olan ilgisini anlama derecesi ölçülür.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Beylikler Döneminde Anadolu’nun sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamı ile ilgili neler söyleyebilirsiniz

O dönemde Kastamonu’da büyük bir kervansaray yaptırılmış. Yolcuların orada kalması yemek yemesi sağlanırmış. Yine Denizli o dönemin en büyük şehirlerinden biriymiş. Şehirde çarşılar bu çarşılarda pamuktan yapılan elbiseler eşyalar satılırmış. Haçlılardan korunan şehirler de huzur hakimdi. Bir çok kervansaray, cami, şifahane yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir