7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınavlarda okuduğunu anlamaya yönelik sorularda, kelime dağarcığı geniş olan ve cümleleri anlamlandırma gücü yüksek olan kişiler şanslıdır. Çünkü cümlelerde geçen deyimleri, atasözlerini veya entellektüel bilgi gerektirecek kelimeleri başkaları düşünedururken, kitap dostları anlayıverirler. Bu da soruların büyük kısmında yetkin ve donanımlı olmamızı sağlar.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Kamuoyunun ihtiyaç duyduğu haberleri basında yer almamasının sonuçları neler olabilir

Halkın sorunları dile getirilemez. Bu da halkın mağdur olmasına neden olur. Çünkü basın halk için vardır halkın çıkarlarını korumak için vardır. Ama eğer basın halk yerine başka kesimlerin çıkarlarını korumaya çalışırsa o zaman halk mağdur olur.

Atatürk’ün ulusal ajansın adını verirken ne düşündüğü konusunda tahminler­de bulunuz

Atatürk Türkiye’nin kalbinin Anadolu’dan attığını biliyordu. Bu yüzden Anadolu Ajansı olmasını istemiştir. Bir başka şekilde düşünürsek Atatürk’ün Anadolu ismini koymasının sebebi olarak milli bir ajansa mücadelenin adını vermek istemesi olabilir.

Atatürk, Anadolu Ajansının Millî Mücadele’deki rolünü nasıl belirlemiştir

Hem halka mücadele ile ilgili bilgi verilmesi hem de milli mücadele  sırasında halkın aklını karıştırabilecek yalan haberlerin önüne geçmek için Anadolu Ajansının açılmasını ve de basının özgür bir şekilde işini yapmasını sağlamıştır.

“7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29” için 2 yorum

  1. Yanlış çıkıyor fotoğraflar lütfen 7. Sınıfın konuları olsun ben yazıyorum 8. Sınıf çıkıyor

  2. Yanlış çıkıyor fotoğraflar lütfen 7. Sınıfın konuları olsun ben yazıyorum 8. Sınıf çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir