7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. İyi bir okur olmanın, Türkçe dersindeki başarımıza etkisi nedir? TEOG, YGS veya KPSS gibi sınavlarda sorulan Türkçe sorularının yaklaşık % 60’ı okuduğunu yorumlama, değerlendirme, analiz, sentez vb. becerileri sınamaya yöneliktir. Eğer gerçekten iyi bir kitap kurdu iseniz, hızlı ve etkili okuma becerinizi de kullanarak çok kısa sürede bu tür soruları doğru yanıtlamanı mümkündür.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Atatürk’ün iletişime verdiği önemi nereden anlıyoruz

Çünkü Atatürk tarafsızlığı objektifliği her zaman önemsediğini bilmekteyiz. Çünkü ancak o şekilde halk doğruları öğrenebilir. Atatürk iletişimin güçlenmesi için Anadolu Ajansını hatta radyonun ilk çalışmalarını uygulamaya başlamıştır. Bu da halkın bilinçlenmesini iletişimi güçlendirmesini sağlamıştır.

Atatürk’e göre basının ne gibi görevleri olmalıdır

 

 

İlkeli olma

Ahlaklı olma

Tarafsız olma

Objektif olma

Halktan yana olma

Mustafa Kemal Atatürk, basını neden bir milletin ortak sesi olarak görmüş olabi­lir

Çünkü basın milletin sesi, milletin her türlü sorununu isteğini dile getirecek en önemli ve tek adres olduğu içindir. Basın millet için en hayırlısı neyse onu yapar, ona karşı yapılan bütün haksızlıkları anında haber yaparak mağduriyetleri önleyecek en önemli güvencedir.

Atatürk’ün halkla iletişimi hakkında neler söyleyebilirsiniz

Atatürk halkıyla iyi iletişimi olan ender liderlerden biridir. O öyle büyük bir liderdir ki genciyle yaşlısıyla halktan her türlü insanla çok sıcak ve güvene dayalı bir iletişim yolu bulma uzmanıydı. O halkı yaşlıları herkesi dinler herkesin görüşüne saygı duyardı. O yüzden halkla arası her zaman çok iyi olmuştur.

“7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28” için 2 yorum

  1. Ders kitabı diyorsunuz fakat bu çalışma kitabı.Ders kitabındaki ünite değerlendirme sorularını istiyorum lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir