7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 176

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınav dönemi maalesef stresin öğrencilerde tavan yaptığı bir dönem. Birde buna aile baskısı katılınca tam bir ders çalışmama durumu ortaya çıkıyor. Bu durum en tehlikelisi çünkü burada öğrenci kendisinden daha çok çevresinde ki kişilerin, ailesinin ne diyeceğini düşünüyor. Çözüm ise basit. Biraz oturup bazı sorulara cevap aramak ve bunu bilinç altınıza oturtmak yeterli olacaktır. Örneğin kim için ve neden okuduğunuzu cevaplayın. Bu sorulara cevabınız “kendim ve kendi geleceğim” için ise çevrenizdeki kişileri neden kendinizden daha fazla düşünüyorsunuz? Bu durum çok daha uzun bir konu olduğu için talebiniz olursa başka bir yazıya erteliyorum.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Küresel sorun denilince aklınıza neler geliyor

Bütün Dünyayı etkileyen, hatta sadece bugün yaşayan insanları değil gelecek nesilleri de ilgilendiren sonuçlarıyla Dünyanın yok olmasına sebep olabilecek sorunlar gelmektedir

Küresel sorunlara çözüm arayan bildiğiniz uluslararası kuruluşlar hangileridir

Birleşmiş Milletler

Green Peace

Unesco

WHO

İLO

Ülkemizde bu konuda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına örnek veriniz

Tema

Akut

Kızılay

Yukarıdaki Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri arasında sizce başka neler yer almalıdır

Barışın bütün Dünya’da hakim olması

Savaşların son bulması

Doğadaki bütün canlıların korunması

İşsizliğin bitirilmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir