7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 174

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Maalesef derse odaklanamayan kişilerin büyük bir çoğunluğu ruhsal sebeplerden dolayı bunu yaşıyor. Peki bu durumlar neler olabilir? Aslında bu duruma kesinlikle net bir cevap bulamayız çünkü herkesin farklı bir yaşantısı ve farklı sorunları var. Bunlar aile içi olaylardan tutunda yaptığınız bir işe kadar gidebilir. Mesela kişisel bir örnek vermek gerekirse ben ders çalışmadan önce aklımda olan bir şeyi yapamazsam derse %99 odaklanamıyorum.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Mustafa Kemal’in hangi özelliği savaşta askerlerinin başarılı olmasını sağlamıştır

Onun iyi bir lider olması, korkusuzluğu, kararlılığı, askerler üzerindeki hakimiyeti ve de cesareti sayesinde savaşta askerlerimiz büyük başarılar kazanmıştırlar

Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşları sırasında emrindeki askerlere “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” demiştir. Bu sözden yola çıkarak Çanakkale Savaşları ile ilgili neler söyleyebilirsiniz

Bu savaş öyle bir savaş olmuştur ki ne yazık ki tarihimizin en acı kayıplarını verdiğimiz savaş olmuştur. Bu savaş ya düşmanların bizleri işgal etmesiyle sonuçlanacaktı ya da o kahraman askerler göğüslerini siper edecek, hayatları pahasına düşmana geçit vermeyecekti. Bundan dolayıdır ki Atatürk askerlerine savaşmayı değil ölmeyi emretmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir