7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 173

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Biz de bu yazımızda ilk olarak derse odaklanamıyorum diyen öğrencilerimizin sebeplerini bulup çözmenize yardımcı olacağız. Ardından ise ekstra olarak nasıl verimli ders çalışabilirim konusu üzerinde duracağız.Ama ilk önce konsantrasyon nedir ona bakalım. TDK gibi tanımaları bir kenara bırakırsak aslında konsantrasyon dikkat dağıtacak etkenleri ortadan kaldırdıktan sonra ortaya çıkan bir durum olarak düşünebiliriz. Bunu aklımızın bir köşesinde tuttuktan sonra derse neden odaklanamıyoruz onlara bir bakalım.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Hintli, Cezayirli ve Anzak askerlerinin Çanakkale’ye getirilmesinin sebebi ne olabilir

Onlar İngiltere’nin sömürgesi olan devletlerden getirilmiş askerlerdi. Bu askerler savaşı İngiltere’ye kazandırmak için köleler gibi ön safta savaştırılmış ne olduğunu niye savaştıklarını bilmeyen gariban insanlardı. Bu insanların değeri İngiltere için sadece savaşın kazanılması gerekli bir eşyadan farksızdı.

Fotoğraflarda İtilaf devletleriyle Osmanlı ordusunun savaş hazırlıklarına ilişkin olarak neler görüyorsunuz

İtilaf Devletleri büyük savaş gemileri, binlerce askeri, tankı topu tüfekleriyle son model ordularıyla bir ülkeyi işgal etmeye gelirken görülürken Osmanlı ise elindeki bütün imkanlarla düşmana geçit vermemek için savunma yapmaya hazırlanırken görülmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir