7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bireysel çalışmalarda derste anlatılan konular belli dönemlerde tekrar edilmeli ve testler çözülmeli, yanlış cevaplandırılan ve boş bırakılan sorulara ait konulara geri dönülmelidir.Okuma, anlama ve yorumlama hızını arttırmaya yönelik çalışmalara ağırlık verilmelidir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Öfkeyle kalkan zararla oturur (Türk Atasözü).” atasözüyle anlatılmak istenen nedir

İnsan öfkelenip de kendini kaybettiği zaman ne yaptığını bilemez. Bazen karşıdakini kırabilir ya da haklıyken haksız duruma düşebilir. Bu tür durumlarda sakinliğini kaybetmeden olumlu ve pozitif düşünerek davranılmalıdır. Yoksa sinirle hareket edilirse her zaman kaybeden taraf olunur. Çünkü sinirli olmak doğru ve olumlu düşüncenin önünde engel oluşturur.

Hangi söz ve davranışlar iletişime zarar verir

Kaba ve kırıcı sözler

Küfür içeren sözler

Karşıdakinin moralini bozacak ifadeler

Olumsuz cümleler

Negatif duygu veren sözler

Kızgın ya da öfkeli olan kişilerle mi yoksa güler yüzlü kişilerle mi daha kolay iletişim kurabilirsiniz

Elbette ki güler yüzlü kişilerle daha kolay iletişim kurulur. Çünkü onlar sizi dinlemeye daha hazırdır. Daha hoşgörülürdürler. Onlar kelimelerin çok da derinine inmez, söylediğiniz her şeyden yeni ve saçma anlamlar çıkarmazlar. Bu bakımdan güler yüzlü kişilerle iletişimi daha kolay kurabiliriz.

Herkes dünyayı değiştirmeye çalışıyor fakat hiç kimse kendini değiştirmek istemiyor.” sözünden ne anlıyorsunuz açıklayınız

İnsanlar sorunların kaynağını hep dışarıda ararlar. Oysa bazen sorunun kaynağını bulmak için aynaya bakmaları yeterli olacaktır. Bu şekilde öz eleştiri yapacaklarına ne yazık ki sorunu hep başkalarının davranışlarına yükleyerek kendi sorumluluklarından kaçmaya çalışırlar. Bu da onları yanlış anlaşılmaya ve yalnızlaşmaya sürükler. Bu yüzden dünyayı değiştirmeden önce kendimizi değiştirmeye çalışmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir