7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ayrıca Türkçe konuları birbirinden bağımsız değildir. Bu nedenle bütün konular derste ilgi ile takip edilmelidir. Derste öğretmenin verdiği örnekler, öğrenilen konuların ince ayrıntılarını kavratmaya yönelik olduğu için bu örneklere ait özellikler üzerinde durulmalıdır. Soru sayısı en fazla olan ders olduğu için bu derse karşı önyargılı davranılmayıp anlaşılmayan bölümler öğretmene sorulmalıdır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Peki, ya siz arkadaşlarınızla olumlu iletişim kurabilmek için neler yapıyorsunuz

Arkadaşlarımı dinliyorum.

Onlara saygı duyuyorum

Tatlı dili kullanmaya çalışıyorum

Küfür argo gibi hakaret içeren sözcükleri kullanmamaya çalışıyorum.

Arkadaşlarınızla olumlu iletişim kurabilmek için kullandığınız kelimelerden birkaçını yazarak neden bu kelimeleri kullandığınızı söyle­yiniz

  • Seni anlıyorum
  • Bu konuda sana katılıyorum
  • Ben de benzer şekilde düşünüyorum
  • Sana ve düşüncelerine değer verdiğimi bilmeni isterim

Bütün bu kelimeleri olumlu iletişim yolu kurmak ve karşıdakine değer verdiğimizi hissettirmek için kullanıyorum.

Fotoğrafta konuşan insanlar iletişimi olum­lu yönde etkileyen davranışlardan hangilerine örnek vermişlerdir

Yüz yüze oturmuşlardır.

Karşılıklı olumlu havada geçmektedir sohbet.

Eller masanın üzerindedir.

Karşıdaki kişiye seni dinliyorum mesajı verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir