7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 136

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Böylece birey ileride ne yapması gerektiğini bilir ve sınava hazırlanma, ödev hazırlama gibi zorunlulukların üst üste gelmesini ve doğacak baskıların, karışıklıkların oluşmasını önler.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Ömer Beşe’nin durumunu dikkate aldığınızda, günümüzde de esnafın bir başkasına böyle bir nedenle dükkân açtırmama hakkı var mı

Ömer Beşe küfürbaz olduğu için onun dükkan açması engellenmiştir. Eğer bugün olsaydı böyle bir sorundan dolayı dükkan açması engellenemezdi. Bugün için Esnaf ve Sanaatkarlar Odası’na gitmesi yeterdi.

Bir fetanın yukarıdaki özelliklere sahip olması meslek edinecek bir kişi için neden önemli olabilir

Çünkü esnafın öncelikle ahlaklı olması gerekmektedir. Eğer ahlak yoksa o kişinin esnaf olması onu iyi insan yapmayacak eğer bu özellikler yoksa da o esnaf ayakta kalamayacaktır. İki yüzlü olmaması, gözünün haramda olmaması bu yüzden çok önemlidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir