7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 120

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Tımar sistemini kaldırdıktan sonra toprak yönetimini ve işlenmesini nasıl sağlardınız

Toprağı o yörede yaşayan halka bölerdim. Halka ürettiği tarım ürünü ya da topraktan elde ettiği ürünlerin karşılığını öderdim. Böylece hem toprağın ekilmesini sağlamış toprağı boş bırakmamış olurdum hem de yöre insanının geçimini sağlamasını halletmiş olurdum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir