5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 87

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Eğitim hayatımızın en önemli unsurları başında yer alırken öğrencilerinde yanlış ders çalışma metotlarına yönelmemesi gerekmektedir. Eğer ki yanlış yollara başvururlarsa istedikleri verimi ne yazık ki derslerden alabilmeleri de pek mümkün olmayacaktır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 6. Ünite Toplum İçin Çalışanlar Sayfa 87 Sivil Toplum Kuruluşlarını Tanıyalım Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sivil Toplum Kuruluşlarını Tanıyalım 

Sivil toplum kuruluşları gönüllük esasına göre çalışmalarını yürüten, resmî kurumlar dışında kalan örgütlerdir. Dernek, vakıf, sendika, oda şeklinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluştan devletten bağımsız, yasalar çerçevesinde çalışmalarını yürütür. Sol sütunda sivil toplum kuruluşlarına, sağ sü­tunda ise sivil toplum kuruluşlarının etkinlik alanlarına yer verilmiştir. Sivil toplum kuruluşlarını örnek­te görüldüğü gibi etkinlik alanlarıyla eşleştiriniz.

1. Eğitim            2. Sağlık               3. Çocuk Hakları              4. Kadın Hakları                5. Çevre

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Umut Çocukları Vakfı  ÇOCUK HAKLARI

LÖSEV  SAĞLIK

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı  KADIN HAKLARI

Millî Eğitim Vakfı  EĞİTİM

ÇEKÜL  ÇEVRE

Eğitim Gönüllüleri Derneği  EĞİTİM

Çocuk Vakfı  ÇOCUK HAKLARI

Türk Eğitim Derneği  EĞİTİM

TEMA ÇEVRE

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı  SAĞLIK 

Doğal Hayatı Koruma Vakfı  ÇEVRE

Doğa Derneği  ÇEVRE

Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği  KADIN HAKLARI

Türkiye Eğitim Yayıncıları Derneği  EĞİTİM

Türkiye Çevre Vakfı  ÇEVRE

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 87” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir