5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 64

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Bol kitap ve gazete okuyarak kelime haznesini güçlendirmek ve kelimelerin cümle içinde kullanımlarını öğrenmek kuşkusuz bu noktada en güzel çalışmalardan biridir. Kelime haznesinin güçlü olması kişinin hızlı düşünme gücünü arttıracak, bunun yanında sağlam ve etkili düşünmesini de sağlayacaktır. Bunun için anlamı bilinmeyen kelimelerle karşılaşıldığında o kelimeyi hemen sözlükten araştırmak, imla kılavuzundan kelimenin kullanımına bakmak da önemli bir öğrenme yoludur.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 4. Ünite Ürettiklerimiz Sayfa 64 Bölgemizdeki Grafiklerdeki Ekonomik Değerler Etkinlik Soruları ve Cevapları

Grafiklerdeki Ekonomik Değerler

A. Aşağıdaki tabloda Türkiye’deki koyun sayısının beşer yıllık periyotlarla 1990 – 2010 yılları arasın­daki değişimi verilmiştir.

Türkiye’de Yıllara Göre Koyun Sayısı (1990-2010)

Grafiklerdeki Ekonomik Değerler 1. Soru


B. Tablodaki verileri aşağıda çizgi grafiğiyle gösteriniz. 

Hayvan Sayısı (x 1.000.000 adet)

Grafiklerdeki Ekonomik Değerler 2. Soru


C. Yaptığınız grafikle ilgili aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1) Koyun sayısı beşer yıllık periyotlarda nasıl bir değişim göstermiştir?

yetiştiricilik artmıştır

2) Koyun sayısındaki değişim Türk ekonomisi açısından nasıl yorumlanabilir?

nüfus artmıştır bu bakımdan yetiştirilen hayvan sayısı da artmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir