5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 41

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 3. Ünite Bölgemizi Tanıyalım Sayfa 41  Bölgenin Yüzey Şekilleri Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bölgenin Yüzey Şekilleri

A. Aşağıya bölgenizin dilsiz haritasını yapıştırınız. Yaşadığınız bölgedeki önemli dağları, ovaları, pla toları, gölleri, akarsuları öğrenip çizdiğiniz haritanın üzerinde gösteriniz ve isimlerini yazınız.

Bölgem: Ege Bölgesi. Menteşe Dağları vardır. Önemli ovaları ise Milas, Menderes ovalarıdır. Köyceğiz Gölü vardır. Önemli akarsuları ise Küçük ve Büyük Menderes nehirleridir.


B. Tamamladığınız haritadaki bilgilerden yararlanarak bölgenizin yüzey şekilleri hakkında betimleyici bir paragraf yazınız.

Bizim bölgemiz dağların kıyıya paralel uzandığı bir bölgedir. Bunun yanında ovaların yeşilliğin nehirlerin göllerin de olduğu iklim bakımından zengin bir bölgedir. 

5.Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 41.Sayfa Cevapları 

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 41” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir