4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

Değerli öğrencilerimiz 4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sırada dik oturun ve öğretmen ile göz teması kurun. Söylediklerine dikkatinizi verin. Öğretmenle göz teması kurarsanız zihniniz öğretmenin söylediklerine daha çok odaklanır. Göz teması iletişiminizin kopmasını önler.
Eve gidince önce dinlenin. Dinlenmeden yapılan çalışmalarda sık sık konudan kopmalar meydana gelir. Konsantrasyonunuz çabuk bozulur. Aç iseniz midenizi tıka basa doldurmadan yemek yiyin.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf  İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Birlikte Yaşama Sayfa 98, 99 Birlikte Yaşama Kültürü Konusu Etkinlik Soruları ve Cevapları  

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Aşağıda verilen şiirden yararlanarak birlikte yaşama kültürünün önemini tartışınız.

  • Cevap:Yaşama kültürü önemlidir.Çünkü bu kültür olmadan hayatımızı devam ettiremeyiz. İyi yaşamak için ii bir aile olmalı doğayı korumalıyız.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

ETKİNLİK

Aşağıda verilen açıklamayı okuyarak birlikte yaşama kültürüne sahip bireylerin özelliklerini yazınız.

  • Cevap: Birbirleriyle konuşarak, yeni fikirler sunarak yaşamak. Toplumdaki işleyiş de böyledir. İnsanlar uyum içerisinde, birlikte yaşamak için çaba gösterirler. Toplumda verilen kurallara uyum sağlar, sürekli iletişim içinde olurlar. Ortak kararlar alır ve bunu uygularlar

Birlikte yaşama kültürünü etkileyen unsurları tartışınız. Belirlediğiniz unsurları maddeler hâlinde yazınız.

  • Cevap:
  • İnsanların iletişim becerileri
  • Toplumda yerleşmiş olan saygı ve sevgi ortamı
  • Hoşgörülü olmak

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Birlikte yaşama kültürüne sahip bireylerin özelliklerine örnekler veriniz.

  • Cevap:
  • Mesela paylaşımcıdırlar.
  • Sabit fikirli değildirler
  • Hoşgörülüdürler

 

“4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir