4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Değerli öğrencilerimiz 4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. İşin en can alıcı noktasına gelmiş bulunmaktasınız. Özellikle dil bilgisi konularında öğrenmiş olduklarınızı sizin belirlediğiniz ölçüde bir kâğıda ve renkli kalemler kullanarak şematik olarak gösterin. Oklar, listeler vb. yöntemlerle konuları kısa örnek ve hatırlatıcı açıklamalar yaparak gösterin. Bu kavram haritalarını, konunun adı geçtiğinde aklınıza gelecek şekilde yutun.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz. *

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Meb Yayınları İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi İnsan Cevapları

4. Sınıf  İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Hak, Özgürlük ve Sorumluluk Sayfa 32, 33 Hak ve Özgürlük İhlali Konusu Etkinlik Soruları ve Cevapları  

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Bir gün evinizden, oyuncaklarınızdan, eşyalarınızdan, arkadaşlarınızdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Anlatınız.

 • Cevap: Çok üzülürdüm. Çünkü kendimi sürgünde gibi hissederdim. Bir insanın yurdundan evinden uzak kalması kadar kötü bir şey olmasa gerek.

ETKİNLİK

Yurdunu terk etmek zorunda kalan Hüseyin’in hayat hikâyesini okuyunuz. Bu hikâyeden hareketle verilmiş olan soruları cevaplandırarak ilgili boşluklara yazınız.

1. Zeynep ve Bedi ne cevap vermiş olabilir? Yazınız.

 • Cevap: Anne bugün Hüseyin bize yaşadıklarını anlattı. Çok zor zamanlar geçirmiş. Ailesinden vatanında ayrı kalmış. Bu bizi çok üzdü diyebilirler.

2. Hüseyin’in yerinde olsaydınız neler hissederdiniz?

 • Cevap:Ben de onun gibi hissederdim. Hüseyin gibi üzülürdüm. Çünkü yurdundan uzakta yabancı olarak yaşamak çok acı.

3. Hüseyin ile benzer koşullarda olan insanlara nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Cevap: Onlar için yaşam yerleri inşa edilebilir. Onların vatanlarına dönmeleri sağlanabilir. Onlara yardım kampanyaları düzenlenebilir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Hak ve özgürlüklerinizin ihlal edilmesi durumunda neler hissedersiniz? Anlatınız.

 • Cevap: Kendimi hakkı yenmiş hissederim. Bu da beni hakkımı aramaya iter. O zaman da hakımı geri almak için her türlü mücadeleyi veririm.

SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK

Okul meclisleri, İl ve ilçe insan hakları kurulları, Kamu Denetçiliği Kurumu hakkında bilgi edininiz.

 • Cevap: Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan bir projedir.

“4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33” için 6 yorum

 1. Yanlışlığı bulun;
  O zamanda hakımı almak için her türlü mücadeleyi veririm
  🇹🇷🇹🇷🇹🇷
  Bulan yorumlara yazsın.

   1. Kendimi hakki yenmis hissederim. Bu da beni hakkimi araya iter.o zamanda hakkimi geri almak icin her türlü mücadeleyi veririm

    1. Ben doğrusu çok ama çok sevdim cevabı hemde çok doğru olmuş yani çok begendim cevabı😊😊😊😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir