Okullarda Zorunlu Olan Derslerin Arasına Kızılay Dersi de Gelecek

Kızılay dersinin, okullarda zorunlu bir ders olarak okutulması gerektiği yönünde yürütülen bir takım çalışmalar bulunmaktadır. Türk Kızılayı Başkan Vekili olan Dr. Kerem Kınık ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen protokol kapsamında, okullarda Kızılay dersinin olması gerektiği ve zorunlu ders olarak okullarda uygulanması yönünde çalışmaların devam ettiği belirtilmektedir. Okullarda kızılay dersinin zorunlu hale gelmesi ile ilgili daha detaylı bilgilere, sizin için hazırlamış olduğumuz bu Okullarda Zorunlu Olan Derslerin Arasına Kızılay Dersi de Gelecek adlı haberimizden ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Kızılay’ın okullarda zorunlu bir ders olarak okutulmasının gerekliliğini savunan Türk Kızılayı Başkan Vekili olan Dr. Kerem Kınık, öğrencilerin Kızılaycılığı anlamalarının hem onlar için hem de toplum için çok faydalı olacağını dile getirdi. Kızılay dersi ile öğrencilerin iyilik yapmanın önemini, ilk yardımı, afete müdahale ile ilgili bilgileri, afet bilincini ve kan bağışlamanın bir insan için ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerini belirten Türk Kızılayı Başkan Vekili olan Dr. Kerem Kınık, bu bilinçlerin her öğrenciye sağlanması amacı ile gerçekleştirmiş oldukları çalışmaların devam edeceğini söylüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütülen bir çalışmada, pilot bir ilde gerçekleştirmiş oldukları bir projenin çok yakın bir zamanda tüm türkiye genelindeki illerde de gerçekleştirileceğine yönelik sözler söyledi. Türk Kızılayı Başkan Vekili olan Dr. Kerem Kınık okullarda zorunlu olarak Kızılay dersinin okutulmasına gerek olduğunun sürekli bir şekilde üzerinde durmuştur.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir