Kudüs'te Yeni Bir Saldırı Daha

Kudüs bu haftada hareketliliğini koruyor. Kudüs’te yaşanan silahlı saldırıların ardı arkası kesilmiyor. İşte bir silahlı saldırı detayı da haberimizde…

Kudüs’te bu hafta bir sinagoga saldırı yapıldı ve bu saldırıda 4 kişi öldü. Açıklamalar olayın birinci şahidi polislerden geldi. Saldırıyı düzenleyen 2 kişi ise polis tarafından vücuduna mermi sıkılarak durduruldu.

Bu sabah Kudüs’te yine silahlar susmadı. Sabaha karşı bir sinagoga saldırı düzenlendi. Sinagog’ta çıkan çatışmada 4 Yahudi vatandaşının hayatını kaybettiği ve 7 Yahudi’nin de yaralı olarak kurtulduğu bildirildi. Olayın ilk şahidi polislerdi. Olay yerine gelen polisler 2 saldırganı etkisiz hale getirmek için mermi sıktı. Ancak saldırganlarda olay yerinde yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra edinilen bilgilere göre saldırıyı düzenleyen kişilerin Filistinli olduğu öğrenildi. Sabaha karşı gelip Sinagog’ta dini vazifelerini yerine getirip dua eden halka balta ile saldırdılar. Bunun üzerine polis olay yerine geldi ve saldırganlara müdahale etti.

Polisler saldırganların Batı Kudüs’ten geldikleri bilgisini alındıklarını ileri sürdü. Olaya müdahale eden polisler iki saldırganı öldürdü ikisi ise yaraladı. Yaralı saldırganların durumunun ciddiyetini koruduğu bilgileri alındı. Olayın ayrıntıları ve saldırganların kimliği araştırılmaya devam ediliyor.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla