Kilis Yine Roketlerin Hedefi Oldu

Suriye’de iç savaş devam ederken Türkiye süren iç savaştan her anlamda etkileniyor. Sınır noktasında bulunan Kilis’e bugün yine Suriye tarafından ateşlenen roket mermileri düştü. Ateşlenen 2 roket mermisinin bir tanesi boş bir araziye isabet ederken bir tanesi ne yazık ki bir pansiyona isabet etti. Merminin isabet aldığı bölgede yaşanan patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre Suriye tarafından ateşlenen 2 roket mermisinden bir tanesi Kilis otogarı yakınlarında boş bir araziye düştü. Bu patlamada herhangi bir can kaybı yaşanmazken diğer merminin İbn-i Sina Caddesi’nde bulunan bir pansiyonun birinci katına isabet ettiği bildirildi. Roketin pansiyona çarpıp infilak etmesi ile birlikte yaralanan 8 kişi, acil servis yetkililerince Kilis Devlet Hastanesine tedavi edilmek üzere götürüldü. Kilis Belediyesi çalışanı olarak görev yapan Mehmet Emin Onarıcı, sağlık ekiplerince kaldırıldığı Kilis Devlet Hastanesinde hayatta kalması için yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Patlamalar Kilis’te korku ve panik yaratırken Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara bazı açıklamalarda bulundu. Kara, Kilis’i yardım sever bir ensar şehri olarak nitelendirerek dış ülkelerde yaşanan terör olaylarının Kilis halkını doğrudan etkilediğini ve Suriye’de yaşanan insanlık dramının bölge için çok büyük kayıplara mal olduğunu ifade etti.

 

Hasan Kara, yaptığı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından aranarak tüm vatandaşın zararının karşılanacağının haberini aldığı bilgisini verdi. Kara, bu tür olayları siyasi rant olarak algılayarak insanları toplanmaya, eylem yapmaya davet edenlerin yaptıklarının yanlış olduğunu, ortadaki siyasi hesap ancak seçim ile çözülceğini sözlerine ekledi.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir