Hakkari'de Feci Kaza

Hakkari'de bugün öğle vakitlerinde feci bir kaza yaşandı. Kaza sonucu; 2 ölü ve 1'i bebek olmak üzere 7 yaralı…

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir yolcu minibüsü karşıdan gelen TIR’la çarpıştı. Yaşanan çarpışmanın sonucunda 2 kişi öldü, biri bebek 7 kişi de yaralandı. Yaralılar hemen en yakın hastaneye kaldırıldı. 

Kaza yerinden alınan ilk bilgiler neticesinde olay, Yüksekova-Hakkari karayolunun 15. kilometresinde cereyan etti. Hakkari’den Yüksekova'ya gelen Sait Dayan'ın kullandığı 30 D 0012 plakalı yolcu minibüsü ile karşı yoldan gelen ve henüz kimlik bilgilerine ulaşılamayan şoförün kullanmış olduğu 33 DCH 40 plakalı TIR çarpıştı. Yaşanan kaza sonucunda minibüs şoförü Sait Dayan ile minibüste yolculuk yapan Mesut Cansırı olay yerinde yaşamını yitirdi.  Ayrıca minibüste yolculuk eden Hatice Keleş, Yüksel Keleş, Candan Tekçe, Aysel Dara, Vedat Dara, Ayten Dara ile 8 aylık bir bebek kazadan yara alarak kurtuldu.

Kaza, olay esnasında yoldan geçen polis aracı tarafından fark edildi. Olay yerinde olan halkın yardımlarıyla yaralı kişiler araçlardan çıkarıldı. Ardından hemen olay yerine gelen ambulanslarla en yakın hastane olan Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldılar. Hastanede ilk tedavileri yapılan yaralıların durumlarının iyi olduğu bilgisi alındı.  Ayrıca kazaya ilişkin çok yönlü soruşturma başlatıldı. Görgü tanıkları ve olay yerini görüntüleyen mobese kameraları olayı aydınlatmak için kullanılacak.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla