Göz Yaşartan Bağış

Bu bağış insanlık örneği. Bu bağış göz yaşartıyor. İşte haberin detay…

Fransa’da ikamet eden Ali Dal, insanlığına örnek olacak bir davranış sergiledi. Ali Dal Eskişehir’de bulunan evini bir şehit ailesine bağışladı.

Ali Dal, Fransa’dan çıkıp gelerek şehit Astsubay Necdet Aydoğdu’nun ailesine Eskişehir’de ki evini bağışladı.

Bağışı yapan Dal ve ailesi şehit astsubayın ailesiyle Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun makamında buluştu. İki ailede yoğun duygular yaşadı. Zaman zaman ikisinin de boğazına kelimeler düğümlendi, konuşamadılar. ordu valisi İrfan Balkanlıoğlu, bu takdire şayan davranıştan dolayı Ali Dal ve ailesine şükranlarını sundu.

Vali Balkanlıoğlu bu karşılaşmaya nasıl aracı olduklarını anlattı. Dal’ın ilk önce kendilerine müracaat ettiğini, Diyarbakır’da şehit düşen Astsubay Necdet Aydoğdu’nun ailesinin yaşam sürdüğü evi haberlerden gördüğünü ve çok üzüldüğünü dile getirdi. Dal’ın Eskişehir de yazdan yaza kullandıkları evlerini bu aileye hediye etmek istediklerini ve bu nedenle bize ulaştığını kaydetti.

Balkanlıoğlu, Dal ailesini de bu devir teslim de konuk etmek istediklerini ve yüz yüze teşekkürlerini bildirmek istediklerini ve bu yüzden şehre davet ettiklerini de anlattı. Ayrıca Dal ailesine tekliflerini geri çevirmedikleri için teşekkür etti. ” Bu örnek davranışların ülkemizde çoğalmasını istiyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Dal, tapuyu Şehit Astsubay’ın eşine teslim ederken göz yaşlarına engel olmakta güçlük çekti. ”Böyle acılı günlerde birlik ve beraberlik en önemli duygudur. Bizler kardeşiz. Şehit Astsubayımızın ailesinin o evde kalmasına gönlüm razı gelmezdi” şeklinde konuştu.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla