CHP Milletvekilleri Umre Ziyareti Mi Planlıyor?

CHP koltuklarında düzen değişiyor. Geçtiğimiz günlerde CHP Milletvekilleri mescit açılmasını talep etmiş ve talepleri karşılanmıştı. Şimdilerde ise bir kaç CHP’li umreye gitmek için hazırlık yapıyor. İşte haberin detayları…

CHP genel merkezinde dile getirilen mescit konusundan sonra şimdi yine gözlerini üzerine çekecek bir konu gündemde. CHP milletvekillerinin umre planları yaptığı duyumu alındı.

CHP İstanbul milletvekili ve eski müftü olan İhsan Özkes’ten konuya ilişkin açıklamalar geldi. İddiaları doğrulayan Özkes mecliste hali hazırda gündemde olan bütçe çalışmalarının sona ermesinin ardından CHP’li bir kaç milletvekili arkadaşı, CHP’li belediye başkanları ve il başkanlarıyla yine bu kimselerinin eşlerinden oluşan bir grupla Umre vazifelerini yerine getireceklerini dile getirdi.

Özkes, bu etkinliği CHP’li milletvekillerinin yoğun ısrarıyla gerçekleştirdiklerini de ekledi. Bu vesileyle kendisinin ve eşinin yıllardır hayalini kurduğu umre ziyaretini gerçekleştirecekleri için çok sevindiğini belirten Özkes,” Bu plan yılladır gündemimizdeydi. Ancak bir türlü fırsat olmamıştı. Artık ısrarlar artınca ertelemenin anlamı olmadığını ve yapmamız gerektiğini anladık ve bu programı düzenledik. Partimizden bir kaç milletvekili arkadaşı, yine Partimiz belediye başkanları ve il başkanlarıyla, eşlerinden oluşan bir kalabalık kafileyle gidiyoruz. Tam tarih henüz kararlaştırılmadı. Ancak en yakın zamanda kesinleşecek” şeklinde konuştu.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla