Bob Marley Marka Mı Oluyor?

Bob Marley ailesine teklif… Bob Marley marka mı oluyor? İşte haberin detayları…

Reggae grubunun ünlü solisti ve şarkıları dillere destan sanatçı Bob Marley’in ailesi geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaptı.  Açıklamada oğulları Bob Marley’in isminin bir esrar markası olacağını anlattılar. Dünyanın ilk küresel esrar ve esrar ürünleri markasının adı Bob Marley…

Ayrıca esrarın çeşitlerine, dişi hint keneverinden üretilen kremlere, vücut losyonlarına “Marley Natural” adı verilecek. Ürünlerin merkezi ABD’nin Seattle kentinde faaliyet gösteren Privateer Holding… Ürün gelişimi ve takibi de holdingden yürütülecek.

Basın toplantısında Bob Marley’in kızı Cedella Marley’de bulunuyordu. Cedella Marley konuşmasında şunlardan bahsetti; ” Bu girişimi babam da yaşasaydı eminim tüm kalbiyle desteklerdi. Çünkü babam bitkilerin gücüne ve etkisine inanan biriydi. İnsanların sağlığına etki edecek bitkilerden yapılan ürünlere ismini vermek onun için de güzel bir duygu olurdu. Bu bizi çok onurlandırıyor ” dedi.

Bob Marley, 1981’de kanser hastalığına yakalayarak yaşamına veda etti. Marley’in inancına göre esrar önemli ve yararlı bir bitki. Rastaferyan inancınında ön planda tuttuğu esrarın dünya çapında serbest olmasını çok istiyordu. Bu nedenle esrar ve esrar ürünlerinin markasına adını vermekten gurur duyardı.

Marley’in hayali olan esrarın dünya çağında serbest olma fikri yavaş yavaş uygulanıyor. İlk olarak esrar ABD’nin Colorado ve Washington eyaletlerinde serbestleşti. Yine Amerika’nın bir kaç eyaletinde esrar sağlık amacıyla serbestçe kullanılıyor.