9. Sınıf MEB Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 366

Liselerde 9. Sınıflarda bu sene görülen MEB yayınları Matematik Ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Tahmin edileceği gibi, dürtü kontrol problemi yaşayan çocuklarla öz-denetimden yoksun çocuklar benzer olumsuz davranışlar sergiliyorlar: belirli bir hedef için çalışamama, isteklerini erteleyememe, sabır gerektiren işleri sonuna kadar götürememe, kurallara uyum sağlayamama, başına buyruk davranma, yaşıtlarına aşırı tepki verme, sıklıkla başkalarının sözünü kesme, karşısındakini dinle(ye)meme, çevresinde olup bitenlere pek fazla dikkat etmeme, bir eyleme başlarken sonucunun ne olacağını düşünmeme vs. Buna karşın öz-denetimi yüksek olan ve dürtülerini(isteklerini) kontrol eden bireylerin bu olumsuzlukları yaşamadıkları, ayrıca ilerleyen yıllarda hem akademik açıdan hem de yaşam başarısı açısından daha başarılı olduğu tespit edilmiştir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 366 Cevabı 2017 – 2018 

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 6. Ünite Veri Sayfa 366 Verilerin Grafikle Gösterilmesi  (Bir Veri Grubuna İlişkin Histogram Grafiği) Soruları ve Cevapları 

SORULAR

ALIŞTIRMALAR

1. Aşağıdaki şekilde bir bitkinin 8 aylık boy-zaman grafiği verilmiştir.

Bu bitkinin,
a) En çok hangi aylar arasında uzadığını bulunuz.
b) Hangi aylar arasında boyunda değişiklik olmadığını bulunuz.
c) 8 ay boyunca aylık ortalama kaç cm uzadığını bulunuz.

2. Aşağıdaki grafikte bir mağazada pazartesi günü hangi renkten kaç gömlek satıldığı bilgisi verilmiştir. Grafiğe göre aşağıda istenilenleri yapınız.

a) Grubun tepe değerini bulunuz.
b) Verileri başka hangi grafiklerle gösterebilirsiniz? Arkadaşlarınızla tartışınız.
c) Verileri daire grafiği ile gösteriniz.

3. Bir sitedeki daire tipleri ve bu dairelerin farklı metrekareye sahip olanlarının oranıyla ilgili aşağıdaki daire grafikleri verilmiştir.

Bu sitedeki 3 + 1 dairelerin 45 tanesi 140 metrekare ise
a) Kaç tane 3 + 1 daire olduğunu bulunuz.
b) Kaç tane 2 + 1 daire olduğunu bulunuz.
c) Kaç tane 4 + 1 daire olduğunu bulunuz.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Matematik Ders Kitabı Sayfa 366 Cevabı

  • Cevap:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir