9. Sınıf MEB Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 319

Liselerde 9. Sınıflarda bu sene görülen MEB yayınları Matematik Ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eklektik eğitim anlayışının sonucu olarak oluşturulmak istenen olumlu okul ikilimi çabalarında en önemli unsurlardan biri tutarlılıktır. Özellikle söylenenler ve davranışlar arasındaki tutarlılık. Tutulamayacak sözler vermek öğrencinin okula, eğitime ve öğretmenlere güvenini sarsar, kuralların herkese adil uygulanması ya da uygulanmaması okuldaki havayı istenmeyen biçimde değiştirir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 319 Cevabı 2017 – 2018 

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üçgenler Sayfa 319 Dik Üçgende Dar Açıların Trigonometrik Oranları Soruları ve Cevapları 

SORULAR

ALIŞTIRMALAR

3. ABCnde AB BC , TN AC ve AN NC tir. BT 4br, TC 5br ise tan … değerini bulunuz.

4. … değerini bulunuz.

5. … olmak üzere cos değerini bulunuz.

6. … değerini bulunuz.

7. ve b dar açı olmak üzere a + b = 90o ise cota cosb sina tanb de€erini bulunuz.

8. ABCD dikdörtgeni 12 birim kareye ayrılmıştır.
a) sin α ∙ cot α
b) cos α ∙ tan α
değerlerini bulunuz.

9. Duvara dayalı bir merdivenin taban düzlemi ile yaptığı açı 37o dir. Merdivenin uzunluğu 2 m ise duvarın yüksekliğini bulunuz ( 37o nin sinüs değerini hesap makinesi kullanarak bulunuz.).

10. Şekildeki konuma sahip uçak, yerden 7500 m yükseklikte ve |AB| = 10000 m ise şekle göre α açısının ölçüsünü bulunuz.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Matematik Ders Kitabı Sayfa 319 Cevabı

  • Cevap:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir