9. Sınıf MEB Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 221

Liselerde 9. Sınıflarda bu sene görülen MEB yayınları Matematik Ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Dinlenirken dinlendirici müzikler dinleyin. Müzikler, mutlaka pozitif müzikler olmalı. Yani depresif müziklerden sigaradan uzak durduğunuz gibi uzak durun. Dinlenme süresinde asla televizyon izlemeyin. Çünkü bir saat televizyon seyretmek iki saat kitap okumak kadar beyni yorar.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üçgenler Sayfa 221 Uzunlukları Verilen Üç Doğru Parçasının Hangi Durumlarda Üçgen Oluşturduğunun Değerlendirilmesi Soruları ve Cevapları

SORULAR

ALIŞTIRMALAR

1. Yukarıdaki her bir grup için üç doğru parçası verilmiştir.Üç doğru parçası uç uca eklendiğinde hangi grup ya da gruplarda üçgen oluştuğunu bulunuz.

2. Kenar uzunlukları tam sayı olan bir çeşitkenar üçgenin çevresinin en küçük değerini bulunuz.

3. Yandaki şekilde verilenlere göre Ç(ABC) & nin en büyük tam sayı değerini bulunuz.

4. Yandaki şekilde verilenlere göre x in en küçük tam sayı değeri ile en büyük tam sayı değerinin toplamını bulunuz.

5. Çevresi 20 cm olan bir üçgenin bir kenar uzunluğunun tam sayı olarak en çok kaç cm olabileceğini bulunuz.

6. Yandaki şekilde α > 90° olmak üzere |AC| nun alacağı sayı değerlerinin aralığını bulunuz.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Matematik Ders Kitabı Sayfa 221 Cevabı

  • Cevap: