9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı MEB Yayınları Sayfa 52

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 9. Sınıf İngilizce çalışma kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Tekrar ve soru çözümü: Öğrenilen derslerin sık tekrarı ve o konu ile ilgili bol soru çözümü bizim vazgeçilmezimizdir. Öğrenilen bilgilerin büyük bir kısmı aynı gün unutulmaktadır. Bunu engellemek adına aynı gün yatmadan önce beş on dakika yapılacak bir tekrar öğrenilen konunun kalıcılığını sağlayacaktır. Yine birkaç gün sonra yapılacak konu tekrarı az da olsa unutulan bilgilerin tekrar hatırlanmasını sağlatacak ve daha kalıcı öğrenmeler gerçekleştireceksiniz.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf  Meb Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 52 Cevabı

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Meb Yayınları 7. Ünite World Heritage Sayfa 52 Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

SORULAR

Read the text and write the names of the places the family visited.

I visited İzmir with my parents last June and we joined a sightseeing tour around the city. After we left İzmir, we went to Ephesus. Here we saw the ruins of the Temple of Artemis and the Terrace Houses. It was so magnificent that the other day we decided to go on a day trip to Bodrum to see another wonder -Mausoleum at Halicarnassus. We left the hotel after breakfast and travelled to Bodrum by the tour bus. We could only see the ruins of the mausoleum and learnt that they used the stones of the mausoleum to build Bodrum Castle. We were amazed by the castle and the view from the top of it.

Read the text. Number the sentences in the right order.

__ They saw the ruins of the temple and the Terrace Houses.
__ They saw the shipwrecks in the museum.
__ They climbed up the castle in Bodrum.
__ They had breakfast and left the hotel.
__ They took photos from the boat.
1 They had a sightseeing tour in İzmir.
__ They ate fish and salad.

Answer the questions.

When did they visit Turkey?
How did they travel to Bodrum?
What did they do at Bodrum Castle?
Where did they have lunch?
What did they do in the afternoon?
Why didn’t they go back to İzmir?

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 52 Cevabı Meb Yayınları Yeni Müfredat