9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı MEB Yayınları Sayfa 40

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 9. Sınıf İngilizce çalışma kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe dersi dil bilgisi ve anlam bilgisi olmak üzere ikiye ayrılır. Dinleme, okuma ve yazma uygulamaları ile Türk dilinin kurallarını öğrenme ve kullanma, kavrama, analiz ve sentez yapabilme alışkanlığı kazanma bu dersin amaçlarından birkaç tanesidir. Türkçe dersinde başarılı olmak diğer derslerde de başarılı olmayı sağlar. Netice de bu ders dil ile ilgilidir ve dilini iyi kullanan bir insan her yerde başarılı olur.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf  Meb Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 40 Cevabı

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Inspirational People Sayfa 40 Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

SORULAR

Unscramble each of the clue words to find the personality adjectives. Then, write the letters in the numbered cells at the bottom.

Fill in the blanks using the words in exercise 1.

1. Look at the photo in the magazine. Murat Boz is carrying the bags of an old woman. He’s a popstar.
2. Angelina Jolie spends most of her money on children who are in need. She is really.
3. Oh my God! Look at TV! My favourite popstar looks so ________________ in that colourful dress. I can’t help laughing.
4. Some of the celebrities don’t like spending time with their fans. I think this is not right. They must be ________________ .
5. I’m reading my best footballer’s interview. He’s a ________________ sort of man. He’s really practical and sensible.
6. Keanu Reeves is such a ________________ actor. He says that he is just an ordinary person.
7. I’m watching my favourite actresses in a talk show. Both of them are talking honestly. They seem very.
8. Most of the famous people are ________________ . They never appreciate each other’s work.
Circle the correct word.

Circle the odd one out.

1. sandals cap sneakers flip flops
2. earmuffs gloves scarf clutch
3. tie belt suit bracelet
4. t-shirt skirt pants shorts

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 40 Cevabı Meb Yayınları Yeni Müfredat