9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı MEB Yayınları Sayfa 28

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 9. Sınıf İngilizce çalışma kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. İyi bir okur olmanın, Türkçe dersindeki başarımıza etkisi nedir? TEOG, YGS veya KPSS gibi sınavlarda sorulan Türkçe sorularının yaklaşık % 60’ı okuduğunu yorumlama, değerlendirme, analiz, sentez vb. becerileri sınamaya yöneliktir. Eğer gerçekten iyi bir kitap kurdu iseniz, hızlı ve etkili okuma becerinizi de kullanarak çok kısa sürede bu tür soruları doğru yanıtlamanı mümkündür.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf  Meb Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 28 Cevabı

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Movies Sayfa 28 Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

SORULAR

Complete the texts using the correct form of the given verbs.

Do you like photography? I _________ it! I _________ a member of a photography club. We _________ every Monday morning at our favourite café. We _________ our cameras and _________ our photos to each other. We also _________ our knowledge.

My sister Stephanie is a very good cook. She really ____________ cooking cakes and biscuits. She ______________ them everyday. She ____________ new recipes on Saturdays because she is free.
Other family members ____________ out of the house. Her husband ____________ golf and her children ____________ rollerblading.

Read the dialogue and fill in the gaps with the questions below.

Carlos: (1)__I mean when you don’t have exams.
Namira: Well. I like collecting things.
Carlos: It sounds great. (2)
Namira: Nothing special. Just tea spoons.
Carlos: That’s interesting. (3)
Namira: From all over the world.
Carlos: (4)
Namira: I want to have tea spoons from every country in the end.
Carlos: Really? (5)
Namira: Only twenty.

Answer these questions.

1. What do you enjoy doing in your free time?
2. Are you keen on sports?
3. Do you hang out with friends after school?
4. Which board games do you play?
5. Does your best friend like reading books?
6. What is your favourite kind of music?

9. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 28 Cevabı Meb Yayınları Yeni Müfredat