9. Sınıf MEB Tarih Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

Sevgili öğrencilerimiz 9. Sınıf MEB yayınları Tarih Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Ana dilde düşünme bunu konuşulmak istenen yabancı dile çevirme stratejisini kullanan kişiler konuşmalarına başladıklarında uzun karışık anlamsız söz dizinleri kullanırlar. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çalışma yönteminiz içine soru sorma ve anlatmayı da ekleyin. Bunun için aileden birinden ya da bir arkadaşınızdan yardım alabilirisiniz.Bütün bir kitabı ya da materyali ezberlemeye çalışmak sadece vakit kaybettirir. Bunun yerine önemli kısımlarla ilgili notlar çıkarın ve bunların üzerinde yoğunlaşın.Başlamak için beklemeyin (pazartesiyi, önünüzdeki sınavın geçmesini, ikinci dönemi, vb). Ne kadar çabuk başlamaya karar verirseniz o kadar hızlı sonuç almaya başlarsınız.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

9.Sınıf Tarih Dersi Biryay yayınları sayfa 96 Cevapları
SORU: Büyük bir göç hareketinin yaşanması ne gibi gelişmelere yol açar? Tahmin ediniz.

2014-12-07 19-11-28 Masaüstü

CEVAP: İnsanları etkiler büyük oranda. Sosyal ekonomik ve siyas sonuçlara yol açabilir. İnsanlar yeni yaşama yerleri aramak zorunda kalırlar. Örneğin kavimler göçü böyle üyük bir göçtür. Türk tarihide göçlerle doludur. 1877-1878 Osmanlı rus savaşı sonucunda yüzbinlerce insan göç etmek zorunda kalmştır.

SORU: Yanda verilen kavramlar size neleri çağrıştırmaktadır?

REKLAMLAR 10

Barbar: Barbar antik toplumlar kendileri gibi düşünüp yaşamayanlar için bu tanımı kullanmış olsa da, Romalılar barbar tanımını şöyle yapmaktadır: Elinde hiçbir tahrik edici sebep bulunmamasına karşın, sırf zarar verecek güce sahip olduğu için zarar veren topluluk ya da uygarlıklara barbar denir. Aynı zamanda Orta Çağ Avrupasında Hristiyan olmayanlara verilen genel addır. Ayrıca, “vahşi”, “yabani”, “ilkel” ve “uygarlaşmamış” kelimeleriyle anlamdaş olarak görülebilir.

Etnik Yapı: sosyal ve siyasi organizasyonu oluşturan toplulukların sahip oldukları toplumsal ve kültürel değerlere göre ayrılmasından oluşan topluluk yapısına verilen isimdir.

Feodalizm: Feodalizm ya da derebeylik, başta Ortaçağ Avrupası olmak üzere tarihin birçok evresinde rastlanan toplumsal, siyasal ve ekonomik örgütleniş biçimidir.

Gotlar: Gotlar, Güney İskandinavya’nın Gotland bölgesinde oturan eski bir Cermen kavmi.

Kavim: Kişinin içinde yaşadığı topluluk, insan topluiuğu

Skolastik:Orta çağ avrupasında dine dayalı düşünce yapısı. Kiliseyi merkeze alan görüşler.

Kavimler Göçü’nü gösteren aşağıdaki haritayı inceleyerek bu göçten etkilenen kavimlerin hangileri olduğunu tespit ediniz.

9. sınıf tarih dersi biryay yayıncılık sayfa 96 cevapları

 

CEVAP: Slav kavimler, gotlar, Franklar,  Burgıtlar , Vandallar, Lombardlar, Ostragotlar, Saksonlar, Vizigotlar, gibi kavimlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir