8. Sınıf Top İnkilap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 198

Sevgili öğrencilerimiz 8. Sınıf Tuna yayınları İnkilap Tarihi Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Ana dilde düşünme bunu konuşulmak istenen yabancı dile çevirme stratejisini kullanan kişiler konuşmalarına başladıklarında uzun karışık anlamsız söz dizinleri kullanırlar. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Cips ve şeker gibi yiyecekler den ve enerji içeceklerinden uzak durun.Derse başlamadan önce atıştıracağınız yiyecekleri hazırlayın bu sayede dersin ortasında kalkmak zorunda kalmazsınız. Ders çalışma tekniklerini kullanın.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 198 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 198 Cevabı 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin hangi alanlarda görev yaptığını söyleyiniz.

“Zaferleri ve geçmişi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet

nurlarını taşıyan kahraman Türk ordusu. Memleketini en buhranlı ve müşkül anlarda zulümden, felaket ve belalardan ve düşman istilasından nasıl korumuş ve kurtarmış isen, Cumhuriyet’in bugünkü verimli devrinde de askerlik tekniğinin bütün modern silah ve araçları ile donatılmış bir şekilde vazifeni aynı bağlılıkla yapacağına hiç şüphem yoktur. Türk vatanının ve Türklük dünyasının şan ve şerefini, iç ve dış her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan vazifeni her an yapmaya daima hazır olduğuna, benim ve büyük ulusumuzun tam bir inan ve güvenimiz vardır.”

Atatürk’e göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel görevleri nelerdir?

  • Cevap: Günümüzde Türk ordusu çağımızın gerektirdiği her türlü modern teknolojiye donatılmış, silah sistemlerine sahiptir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de dünyanın sayılı ordularından biridir.Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığının ve geleceğinin teminatıdır. Milli ve beraberliğimizin simgesi olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk vatanını ve Türkiye Cumhuriyetini iç ve dış tehditlere karşı koruyarak yurdumuzun güvenliğini sağlar.

    Türk milleti, ordu-millet bütünlüğünün en güzel örneğidir.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir