7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 94

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öncelikle temel İngilizce öğrenilir daha sonra uzmanlık alanı çalışılır. Bu anlamda iş İngilizcesi alanı devreye giriyor. İş İngilizcesi ülkemizde çok yaygın bir uygulama değil. Kişilerin alanına göre programlar hazırlamak mümkün, böylece insanlar kendi alanında kullanılan terimlere hızlıca hakim olabilir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 94 Türklerde Vakıf  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Türklerde Vakıf

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı

1. Fatih Sultan Mehmet sizce niçin 136 dükkânını vakfeylemiş olabilir?

  • Cevap:  Halk arasındaki yardıma muhtaç insanlara yardım ulaştırabilmek, onlara daha iyi bir yaşam sunabilmek için.

2. Fatih Sultan Mehmet’in bu davranışından yola çıkarak Osmanlı padişahları için neler söylenebilir?

  • Cevap:  İlk dönemlerde Osmanlı padişahları, İslâmiyeti doğru bir şekilde benimsemiş ve buna göre hareket eden erdemli insanlardı. Kendilerini halkın hizmetine adayan bu insanlar, vatandaşlarının da refah içerisinde yaşamasını sağlıyorlardı.

3. Fatih Sultan Mehmet kurulacak vakfının hangi konularda insanlara yardım etmesini istiyor?

  • Cevap:  Sağlık, yeme içme, temizlik konularında

4. Geçmişteki vakıflar insanlara hangi konularda hizmet sağlıyor olabilir?

  • Cevap: Bir insanın hayatı boyunca oluşabilecek her türlü sıkıntıya hizmet sağlayan bir vakıf muhakkak olmuştur.

5. Geçmişteki vakıflar insanlara hangi binalarda hizmet sunuyor olabilir?

  • Cevap: Yardımseverlerin tahsis ettiği binalarda olabilir.

6. Günümüzdeki vakıflar daha çok hangi konularda insanlara yardım ediyor?

  • Cevap: Günümüzde eğitim, sağlık, barınma, yeme içme, güvenlik gibi neredeyse her konuda yardım eden vakıflar bulmak mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir