7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 93

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Temelde öğrendiğimiz İngilizce ile uzmanlık alanlarına göre öğrendiğimizi İngilizce çok farklı olabiliyor. Uzmanlık alanlarına göre İngilizce dili değişkenlik gösterebiliyor? Uzmanlık alanlara göre İngilizce ’ye nasıl çalışılmalıdır?

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 93 Sanayileşmenin Sonuçları Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sanayileşmenin Sonuçları

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 93 Cevabı

Dünyanın hızla sanayileşme sürecine girmesi toplumların siyasi, ekonomik ve sosyal hayatlarında birçok değişime neden olmuştur. Sanayileşmenin sonuçlarını düşünerek aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Sanayi İnkılabı’ndan sonra hızla fabrikalar kurulmaya başlanmıştır. Bunun sonucunda iş alanlarında değişmeler olmuştur. Yeni iş alanları ortaya çıkarken kimisi de ortadan kalkmıştır. Bunlar neler olabilir?

  • Cevap: Özellikle köylü halk, tarım arazilerini terk ederek yaşam imkanlarının daha kolay olduğunu düşündükleri şehirlere hızla göç etmeye başlamışlardır. Bununla birlikte el emeği ve ustalık gerektiren terzilik, marangozluk gibi mesleklerin önemi her geçen gün azalmaya, yok olmaya başlamıştır.

2. Sanayileşmenin insan hayatına olumlu ve olumsuz birçok etkisi olmuştur. Buna göre sanayileşmenin insan hayatına olumlu etkileri nelerdir?

  • Cevap: Sanayileşme ile birlikte insanlar, yaşamları için ihtiyaç duydukları materyallere daha kolay şekilde ulaşmaya başlamışlardır. En basit örnek ile eski dönemlerde bir pantalonu yırtıldıkça tekrar yamayan insanlar, sanayileşme ile birlikte yüzlerce pantalon üretildiği için yeni ürünlere rahatça ulaşmışlardır.

3. Sanayileşmenin insan hayatına olumsuz etkileri nelerdir?

  • Cevap: Makineleşme, sadece sanayi hayatında değil insan hayatında da gerçekleşmiştir. Yaşanan çeşitli sorunlar, geçim sıkıntıları, büyük şehirlerdeki yaşam mücadelesi gibi durumlar suç oranlarını arttırmış, pek çok insanı da psikolojik sıkıntılar içerisine sokmuştur. İnsan duygularının önemi her geçen gün azalmaya başlamış, insanlar paraya değer verir hale gelmişlerdir.

4. Sanayileşme sonucu ortaya çıkan olumsuzlukları giderebilmek için çözüm önerileriniz nelerdir?

  • Cevap: Bu alanda ortaya çıkan olumsuzlukların ortadan kalkması için en önemli şey, zenginlerin, patronların ellerindekini alt tabakadakilerle daha çok paylaşması ve kendilerini üstün kimseler olarak değil, halktan bir insan olarak görmeleriyle mümkün olacaktır.

 

“7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 93” için 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir