7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 85

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrenmek istediğiniz şeyleri parçalara bölerek çalışın. Bir seferde bütün bir konuyu ya da materyali bitirmeye çalışmayın. Her gün o gün için belirlediğiniz kadarını çalışın. Çalıştığınız konuyla ilgili notlar ya da taslaklarınızı yatmadan önce gözden geçirin. İki sayısal veya iki sözel dersi arka arkaya çalışmamaya gayret edin. Sizin fiziksel durumunuzu (çok aç ya da çok tok olmamak, yorgun ve uykusuz olmamak, vb.) ve çalıştığınız ortamın fiziksel durumunun (sıcaklık,dağınıklık, vb.) kontrol edin.Sözel dersleri çalışırken atlas, grafik, şema, vb materyallerden yararlanmaya çalışın.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 84, 85 Toprağa Dayalı Ekonomi Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Toprağa Dayalı Ekonomi

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 84 Cevabı

Ekonomik faaliyetlerin çoğu toprakla doğrudan ya da dolaylı ilişkilidir. Aşağıdaki fotoğrafları inceleyerek tarım, sanayi, ticaret ve madencilik faaliyetlerinin toprakla nasıl bir ilişki içerisinde olduğunu ve bu faaliyetleri nasıl etkilediğini ilgili yazım alanlarına yazınız.

Tarım

  • Cevap: Bölgenin toprak yapısı tarıma elverişli ise o bölgede tarım gelişmiştir. Tarım ürünlerinin toprak ile olan ilişkisi de farklılık gösterebildiğinden, bir bölgedeki toprak yapısına göre yetişen tarım ürünü farklıyken, başka bir bölgede yetişen tarım ürünü de farklı olabilmektedir. Tarıma elverişli toprakların bulunduğu bölgede insanların geçim kaynağı tarım olmaktadır.

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 85 Cevabı

Sanayi

  • Cevap: Sanayinin gelişmesi için o bölgenin topraklarının sanayiye elverişli olması gerekmektedir.

Madencilik

  • Cevap: Toprağın yapısına göre bir bölgeden maden çıkarılabilir. Yapısı elverişli olmayan topraklar madencilik yapılamaz.

Ticaret

  • Cevap: Toprağın yapısına göre üretimi yapılan ürünlerin yurt içi ve yurt dışı ticareti gerçekleşerek ekonomiye önemli bir etki sağlanır

 

“7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 85” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir