7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 72

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bunun dışında yapacağınız bireysel çalışmalarla kolay bir şekilde kendinizi Türkçe dersi bakımından donanımlı hale getirebilirsiniz.Ders Tekrarı En Önemli Nokta TEOG Türkçe dersi çalışmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ders tekrarıdır. Matematik dersini çözmeniz gereken soruyu görünce hatırlayabilirsiniz ancak Türkçe dersini, herhangi bir soru üzerinden hatırlamanız oldukça güçtür.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Sayfa 72 Kitap Basalım Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Kitap Basalım

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 72 Cevabı

Eski bir matbaada kitap basımının nasıl yapıldığını araştırınız. Edindiğiniz bilgilerileri aşağıya yazınız.

  • Cevap: Eski zamanlarda baskı işleri tahta kalıplardan yapılmaktaymış. Hattatlarca yazılan tahtalar Hakkaklarca oyulmakta olup eski matbaa ile günümüz matbaası

Günümüzdeki matbaalarda kitap basımının nasıl yapıldığını araştırınız. Edindiğiniz bilgilerileri aşağıya yazınız.

  • Cevap: Günümüzdeki matbaalarda kitap basımı daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılıyor. Matbaalarda kullanılan basım makinaları sayesinde çok daha az zamanda, çok daha fazla basım gerçekleştiriliyor. Bu sayede daha fazla kitap, gazete ya da dergi basımı var olabiliyor.

Eskiden matbaalarda kullanılan makina ve kitap basım yöntemlerini günümüzdeki makina ve yöntemlerle karşılaştırınız. Aralarındaki farklılıkları aşağıya yazınız.

  • Cevap: Eski zamandaki matbaa ile günümüzdeki matbaa arasında elbette ki teknolojik farklar bulunmaktadır. Günümüzde teknoloji gelişmiş olduğu için bu durum matbaaya da yansımış ve matbaada kullanılan ürün sayısını ve niteliğini arttırmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir