7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 59

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Özellikle sonrasında hatırlamakta güçlük çektiğiniz şeylerle ilgili kısa notlar alın ve görebileceğiniz bir yerde tutun. Bir şeyi okuyarak çalışıyorsanız altını çizin. Her bölüm sonuna o bölümle ilgili kısa notlar alın. Size karmaşık gelen ve anlamakta ya da akılda tutmakta zorlandığınız şeyleri şemalaştırın ve bu şekilde çalışın. Bir teoriyi şeklilerle ifade etmek ya da kronolojik sıralama yapmak işinize yarayabilir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 3. Ünite Türk Tarihinde Yolculuk Sayfa 59 Yabancı Ressamların Gözünde Osmanlı Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Yabancı Ressamların Gözünde Osmanlı

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 59 Cevabı

Aşağıdaki resimler, Osmanlı Devleti’ni ziyaret edip gördüklerini tablolarına aktaran yabancı ressamlara aittir. Bu resimleri inceleyerek soruları cevaplayınız.

1. Yabancı ressamlar, Osmanlı’yla ilgili hangi konularda resimler çizmişlerdir?

  • Cevap: Yabancı ressamlar Osmanlı ile ilgili savaş, sanat ve yemek konularında resim çizmişlerdir.

2. Yabancı ressamların tabloları Osmanlı Dönemini sizce doğru yansıtmakta mıdır? Niçin?

  • Cevap: Yabancı ressamların tabloları Osmanlı Dönemini yansıtmaktadır. Fakat Osmanlı Dönemi’ni yalnızca bu tablolara bakarak değerlendirmek doğru olmayacaktır. İlk resimde Osmanlı Devleti acımasız ve barbar gibi gözükmüş Ama Osmanlı Döneminde insanlar savaşırken acımasız değillerdi.

3. Yabancı ressamların resimleri diğer ülke insanlarının Osmanlı’yı tanımasına yardımcı olmuş mudur? Niçin?

  • Cevap:  Olmuştur. Ama 1. resimden dolayı Osmanlı Devleti ile ilgili korkuya kapılmış olabilirler.

4. Bu resimler içinde en çok hangisini beğendiniz? Niçin?

  • Cevap:  Ziyafet resmini beğendim. Çünkü misafirperverliği yansıtıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir