7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 53

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe sorularının % 68’i anlam, %34’i bilgiyi yorumlama sorularıdır. Bu nedenle öğrenci bol kitap okumalı ve gazete dergi makalelerini yorumlamalıdır. Bol soru çözmelidir. Soru çözme işi zevkli bir uğraş haline getirilmelidir.Yeni öğrenilen konularla ilgili testler bir gün sonra mutlaka çözülmelidir. Öğrenci konuyu gerçekten öğrenip öğrenmediğini ancak o zaman görebilir. Sınav gününe kadar her gün , bir ders seansında 20 soruyu geçmemek koşulu ile paragraf soruları çözülmelidir. Paragraf soruları çözülürken, doğru cevap göz önünde bulundurularak, yapılan yanlışın neden yapıldığı araştırılmalıdır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 3. Ünite Türk Tarihinde Yolculuk Sayfa 53 Empati Yapalım Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Empati Yapalım

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Osmanlı Devleti bünyesinde farklı milletleri de barındıran bir Türk devletidir. Devletin ana unsuru Türk milletidir. Ama Rum, Ermeni, Sırp, Arap, Boşnak, Arnavut, Makedon vs. farklı milletlerden insanlar da Osmanlı vatandaşı olmuşlardır. Bu kısa açıklamaya göre aşağıda bazı durumlar verilmiştir. Bu durumlara uygun empati yaparak duygu ve düşüncelerinizi kutularda boş bırakılan yerlere yazınız.

1. Osmanlı Devleti’nin Kuruluş Döneminde beylik sınırları içinde yaşayan farklı milletten birisiniz. O dönemde bağlı olduğunuz Osmanlı Devleti hakkında neler hisseder ve düşünürsünüz?

  • Cevap: Bu duruma karşı pek iyi hissetmezdim. Beni yönetecek kişilerin, benim milletimden olmasını isterdim.

2. Osmanlı Devleti’nin Kuruluş Döneminde yaşayan bir Türk’sünüz. Osmanlı Devleti hakkında neler hisseder ve düşünürsünüz!

  • Cevap: Bu durum beni gururlandırırdı. Devletimin politikalarını onaylar ve ben de bu sistemin parçası olarak devam ederdim.

3. Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde yaşayan farklı milletten birisiniz. O dönemde bağlı olduğunuz Osmanlı Devleti hakkında neler hisseder ve düşünürsünüz?

  • Cevap: Milletler arasında çıkan savaşlar ve ayrılıklar, beni son derece rahatsız ederdi. Ben, çok kültürlü bir toplumda barış içerisinde yaşamaktan yana olurdum. Çıkarlarıma ters düşmeyen politikalar izlendiği sürece, Osmanlı Devleti’nin yanında saf alırdım.

4. Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde yaşayan bir Türk’sünüz. Osmanlı Devleti hakkında neler hisseder
ve düşünürsünüz?

  • Cevap: Yeniliklerin yapılması gerektiğini, bu şekilde devletin çok fazla idare edemeyeceğini, barışın hakim kılınması ve savaştan uzak kalınarak eğitim, bilim gibi konularda gelişmenin gerekli olduğğunu düşünürdüm.

 

“7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 53” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir