7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 50

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe sarmal bir derstir: Türkçe dersi sarmal bir derstir. Konular birbirini tamamlayarak ilerler. Bugün öğrenilen bir konu birkaç konu sonraki öğrenmeleri etkileyecek, eksik öğrenme varsa yeni konuların öğrenilmesi zor olacaktır. Bu sebeple Türkçede her konu iyi öğrenilmeli, özümsenmeli ve sık sık tekrar edilmelidir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 3. Ünite Türk Tarihinde Yolculuk Sayfa 50 Osmanlı Ordusu Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Osmanlı Ordusu

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 50 Cevabı

Osmanlı kara ve deniz kuvvetlerindeki görevlilerden birini seçerek bu görevli hakkında araştırma yapınız. Araştırma sonuçlarını kısaca aşağıdaki ilgili alanlara yazınız.

KARA KUVVETLERİ

  • Cevap: KAPIKULU BİRLİKLERİ Yakın padişah koruması ve saray koruması görevleri üstlenen üst rütbeli, yetenekli ve Türk kökenli askerlerdir.

DONANMA (DENİZ KUVVETLERİ)

  • Cevap: KAPTAN-I DERYA Kaptan-ı Derya, Osmanlı donanması içerisindeki en yetkili askerdir. Günümüzdeki karşılığı, Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak bilinmektedir. Yeşil kaftan giyerlerdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir