7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 46

Sevgili öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaacılık yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınavı gerçekten kazanmak istiyor muyum: Öncelikle bu soruyu kendinize mümkünse tuvalette veya gece uyumadan hemen önce kendinizle baş başa kaldığınızda sorun. Bu soruya vereceğiniz cevap sizin sadece Türkçe dersinde değil diğer derslerde de kaderinizi belirleyecektir. Eğer gerçekten bu sınavı kazanmak gibi bir amacınız yoksa, sadece çevrenin baskısı ile bu sınava giriyorsanız Türkçeden başarılı olma ihtimaliniz çok düşüktür. Unutmayın, başarı ancak kendi isteğimiz neticesinde oluşur.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 3. Ünite Türk Tarihinde Yolculuk Sayfa 46 Harita İnceleyelim Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Harita İnceleyelim

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Yukarıda yer alan haritayı inceleyerek Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu ve kısa sürede gelişmesinin nedenlerini aşağıya yazınız.

  • Cevap: Osmanlı Devleti, diğer beyliklerin aksine bir politika izlediği için kısa sürede güçlenmiştir. Diğer Türk beylikleri, kendi aralarında mücadelelerde bulunurken Osmanlılar, Türklerle barışçıl politika izlemiş ancak Bizansa karşı topraklarını genişletme mücadelesi içine girmiştir. Bu durum sonucunda ise Türk desteğini arkasına alan Osmanlılar, sürekli Bizans üstüne yürüyerek bu imparatorluğun varlıklarını da kendi varlığına katarak hızla gelişmiştir.

 

“7. Sınıf Ada Matbaacılık Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 46” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir