7. Sınıf Mevsim Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 266 Yanıtlar (eksik vr içeri bk)

176,,, 213, 214, 218,220,, 226,,,243 , 248,,257,263,

Değerli öğrencilerimiz Ortaokul 7. sınıf öğrencilerinin bu yıl okudukları mevsim yayınları Fen Bilimleri ders kitabının yanıtları aşağıdadır kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Konu çalışırken önemli gördüğün yerlerin altını renkli kalemlerle çiz. Bu ikinci tekrar yaptığında algıda seçicilik dediğimiz olayın işlerlik kazanmasına neden olur. Yani dikkatini çeken ilk yeraltını çizdiğin yer olacaktır. Örnek: Bir toplantıda 10 tane siyah takım elbise giymiş bir yerde birisinin bir beyaz takim elbise giydiğini düşünün. İlk dikkat çeken bu beyaz takım elbiseli olacaktır.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Mevsim Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Mevsim Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 266 Cevabı 

8. Yıldızlarla İlgili,
I. İnsanlar gibi belli bir ömürleri vardır.
II. Renklerine göre sıcaklıkları değişir.
III. Küre şeklindedirler. verilenlerinden hangileri doğrudur?
A. I ve II B. I ve III C. II ve III D. I, II ve III

  • Cevap: D

9. Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni aşağıdakilerden hangisidir?
A. Jüpiter B. Mars C. Dünya D. Uranüs

  • Cevap: A

10. • Dünya’nın ikizi olarak bilinir.
* Kızıl gezegen olarak adlandırılır.
■ Güneş’e en yakın üçüncü gezegendir. Yukarıdaki açıklamalarla aşağıdaki gezegenler eşleştirilirse hangi gezegen açıkta kalır?
A. Dünya B. Venüs C. Merkür D. Mars

  • Cevap: C

11.

•Yıldızların oluşturduğu topluluğa kuyruklu yıldız /(takımyıldız) denir.
• Kuyruklu yıldızlar (kjrlTkartopu)/ meteor olarak adlandırılırlar.
• Ay /((3üneş) Dünya’nın uydusudur.
• Samanyolu eliptik /(şarmaj) bir gök adadır. Yukarıdaki etkinlikte pembe renkle yazılmış kavramlardan doğru olduğunu düşündüklerini işaretleyen bir öğrencinin kaç tane işaretlemesi yanlıştır?
A. 1 B. 2 C. 3 D. 4

  • Cevap: A

12. Yukarıdaki çiçeğin yapraklarında gezegenler Güneş’e olan uzaklıklarına göre sıralanmıştır. Buna göre 1,2, 3 numaralı gezegenler aşağıdakilerden hangisidir?

  • Cevap: A

13. Astroloji bir bilim dalı değildir.
• Yapay uydular Dünya’nın yörüngesine yerleştirilen uzay araçlarıdır.
Doğal uydular uzay kirliliğine neden olur. Yukarıdaki ifadelerden doğru olanların yanına “D”, yanlış olanların yanına “Y” yazan bir öğrenci aşağıdakilerden hangisine ulaşır?

  • Cevap: C