7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bunun için derse katılmaktan çekinmeyin, sık sık düşüncelerinizi ifade edin.Bu yazıyı eğer sıkılmadan buraya kadar okuduysanız, bu işi profesyonel olarak yaklaşmaya gerçekten kararlısınız demektir. Üstelik öğrendiklerinizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyorsanız, işin yarısını hallettiniz demektir. Eğer bu konuda daha fazla öneri almak istiyorsanız buyrun buradan yakın.  Ayrıca gitmeden bir selam vermeyi unutmayın. (:

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Ülkemizde nüfusun hangi özellikleri araştırılmalıdır

 • Nüfusun yaşa göre dağılımı
 • Nüfusun eğitim durumu
 • Nüfusun kadın erkek sayısı
 • Genç nüfus sayısı
 • Köyde yaşayan ile şehirde toplanan nüfus sayıları
 • Sınıfınızdaki arkadaşlarınızın cinsiyet, boy, kilo vb. özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için neler yapabilir ve nelerden yararlanabilirsiniz

  Tablolar hazırlayabiliriz. Bu tablolara göre önce ölçümler yapar yaptığımız ölçümlerin sonuçlarını tabloya yerleştiririz. Sonrada eldeki bilgilerden yeni yorumlar ve de çıkarımlar yapabiliriz. Böylece sınıfın istatistiğini tutmuş oluruz.

  Bu fotoğrafa göre nüfus ile ilgili ne gibi değerlendirmeler yapabilirsiniz

  Nüfusun kalabalık olduğunu görmekteyiz. Bu kalabalığın sebebi sanayileşme, kentleşmedir. Bir yerleşim yerinde iş imkanı sosyal hayat, eğitim olanakları ne kadar fazla ise o yerleşim yerinin nüfus yoğunluğu da o kadar fazla olur. Bu fotoğrafta da bu kalabalığın günlük hayattaki koşuşturmacasını görürüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir