7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 184

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal Bilgiler dersinin iyi anlaşılması ve öğrenilmesi öğrenciler açısından çok önemlidir Özellikle eğitim hayatına sözel bölümde devam etmek isteyen öğrenciler bu dersi iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bu durum size çok daha verimli ders çalışmanın önünü açacak ama sabredip çalışmanız burada ki en önemli kısım.Bu yazımızda önce kendimden sonra çevremdeki kişilerden yola çıkarak neden derse odaklanamadığımız ve verimli ders çalışma yollarını anlattık.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

Yandaki Mona Lisa tablosunu inceleyiniz. Sizce sanat eserleri insanları neden birbirine yaklaştırıyor olabilir

Çünkü sanat eserleri bütün insanların ortak duyularına hitap etmektedir. Bütün insanların beğenisine sunulan bu eserler güzellikleriyle bütün dünyayı etkilemektedirler. İnsanda güzellik ve estetik anlayışı ortak olduğu için bu tür eserler de dünyanın her yerindeki insanlarda benzer duygular oluşturmaktadırlar

Atatürk bir sözünde sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından birinin kopmuş olacağını belirtmiştir. Sizce Atatürk, sanata ve sanatçıya neden bu kadar önem vermiş olabilir

Çünkü bir milleti ileriye taşıyacak en önemli şeylerden biri sanattır. Sanat insanın hem zihnini hem de bedenini en iyi şekilde geliştirmesine yardımcı olur. İnsanın dünyaya daha farklı bir bakış açısıyla bakmasını sağlar. Bu sayede yaptığı her eylemde bütün insanlığı düşünmesine bencillikten sıyrılmasına yardımcı olduğu için önemlidir. Böylece bilinçli insanlar ülkelerini daha ileriye taşıyabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir