7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 52

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Tekrar ve soru çözümü: Öğrenilen derslerin sık tekrarı ve o konu ile ilgili bol soru çözümü bizim vazgeçilmezimizdir. Öğrenilen bilgilerin büyük bir kısmı aynı gün unutulmaktadır. Bunu engellemek adına aynı gün yatmadan önce beş on dakika yapılacak bir tekrar öğrenilen konunun kalıcılığını sağlayacaktır. Yine birkaç gün sonra yapılacak konu tekrarı az da olsa unutulan bilgilerin tekrar hatırlanmasını sağlatacak ve daha kalıcı öğrenmeler gerçekleştireceksiniz.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 3. Ünite Türk Tarihinde Yolculuk Sayfa 52, 53 Türklerin Anadolu’yu Yurt Edinmeleri Etkinlik Soruları ve Cevapları

Türklerin Anadolu’yu Yurt Edinmeleri

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Yaşadığınız yerdeki tarihî eserlerin hangi dönemlere ait olduğunu biliyor musunuz?

  • Cevap: Evet bazılarını biliyorum. Bazıları Osmanlı zamanından kalma bazıları ise daha eski uygarlıklara Bizanslılara ait durumda.

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Geçmişte atalarımız tarafından yapılan bazı eserlerin günümüze kadar gelememesinin nedenleri neler olabilir?

  • Cevap: Hem beşeri hem de doğal sebepler olabilir. Beşeri sebepler olarak insanların onları tahrip etmeleri, onları yıpratmaları, onların yerine başka eser veya yapılar inşa etmeleri olabilir. Doğal sebepler olarak da depremler, rüzgarların fırtınaların aşındırması ve zaman içinde yıpranmaları örnek olabilir.

Selçukluların, Anadolu’da birçok mimari eser bırakmasının nedeni nedir?

  • Cevap: Çünkü Selçuklular hem uzun sürelerce Anadolu’da kalmışlar hem de kendileri Anadolu’nun hakimiyetleri altında bulunan yerlerin gelişmesi için bir çok yapının şart olduğunu düşünmüşlerdir. Bunun için eğitim adına medreseler, ticaret için kervansaraylar inşa etmişlerdir.

Anadolu’da bulunan kervansaraylar, dönemleri hakkında hangi bilgileri vermektedir?

  • Cevap: Anadolu’da bulunan kervansaraylar o dönemde var olan ticaret yolları ve merkezleri hakkında bilgiler verir. Ayrıca o dönemin mimarisi hakkında da bilgiler verir.

 

“7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 52” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir