7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Herkesin yaşantısının ve sorunlarının farklı olabileceğinin farkında olarak genel durumlardan bahsettik. Sizin daha farklı sorunlarınız varsa buradan diğer rehber yazılarımızı okuyarak sorularınıza cevap arayabilir veya bize yorum kısımından sorularınızı sorabilirsiniz. Hayallerinize ulaşabilmeniz dileği ile…

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Mimar Sinan’ın Mirası Selimiye Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler Sayfa 184, 185 Mimar Sinan’ın Mirası Selimiye Etkinlik Soruları ve Cevapları

Mimar Sinan’ın Mirası Selimiye

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

Selimiye Camisi’nin günümüzde tüm ihtişamıyla ayakta durması nasıl açıklanabilir?

  • Cevap: Çünkü döneminin çok ilerisinde bir zekaya ve ilme sahip olan Mimar Sinan’ın en ince ayrıntısı için bile uzun yıllar çalışmalar incelemeler yaparak oluşturmasından ötürü.

II. Selim’in Mimar Sinan’a gönderdiği emre göre Mimar Sinan caminin yapımında özgür iradesini kullanmış olabilir mi? Neden?

  • Cevap: Kısmen. Çünkü II. Selim istediklerini söylemiştir ama istediklerinin nasıl yapılacağı konusunu Mimar Sinan’a bırakmıştır.

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı

Yukarıdaki hikâyeye göre Mimar Sinan hakkında neler söylenebilir?

  • Cevap: Mimar Sinan mükemmeliyetçi bir sanat adamıdır. Ona göre her eseri muhteşem olmalıdır. En ufak bir şüphe ya da eleştiriyi bile düşünerek ona göre eserlerini oluşturmaktadır.

Selimiye Camisini gelecek nesillere aktarmak niçin önemlidir?

  • Cevap: Dünyanın en estetik mimari eseri olduğu dünyaca ünlü büyük mimarlarca ifade edilen Selimiye Camiinin hem yapım aşaması, hem güzelliği, hem de zamanının çok ilerisindeki bir zekayla, teknoloji ve hesaplamalarla yapılması dolayısıyla gelecek nesillere anlatmak gerekmektedir.

Yakın çevrenizde bulunan tarihi ve doğal varlıkların, edebi eserlerin korunması için neler yapılıyor? Araştırınız.

  • Cevap: Bakanlıklar ve Müze müdürlükleri ile gerekli уerler bu kalıntıların korunmasını sağlıyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir