7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 182

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bunun dışında sandalyenizin ne çok rahat nede çok rahatsız edici olmasın. Ayrıca mümkünü varsa çalışma masanız üzerinde sadece ders çalışın. Daha önceleri masanızda oyun oynamak, yemek yemek gibi aktiviteler yaptıysanız ders esnasında da ister istemez bilinç altınız bunları size hatırlatacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca bu gibi durumlardan kaçının.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Doğa Harikası iki Göl Abant ve Baykal Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler Sayfa 182, 183 Doğa Harikası iki Göl Abant ve Baykal Etkinlik Soruları ve Cevapları

Doğa Harikası iki Göl Abant ve Baykal

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 182 Cevabı

BİRAZ DÜŞÜNELİM

Yaşadığınız ilde hangi tarihi ve doğal varlıklar bulunmaktadır?

 • Cevap: 1-Surlar
  2-Anadolu Hisarı
  3-Rumeli Hisarı
  4-Tekfur Sarayı
  5-Topkapı Sarayı
  6-Dolmabahçe Sarayı
  7-Çırağan Sarayı
  8-Eyüp Sultan Camii ve külliyesi
  9-Fatih Camii ve külliyesi
  10-Mihrimah Sultan Camii ve külliyesi

Bir doğa harikası olan Abant Gölü ve çevresinin korunması sizce neden önemlidir

 • Cevap: Muhteşem bir doğası olan Abant, hem havası hem doğal güzelliğiyle cennetten bir köşedir. Uzun yıllardır tanınan bilinen ve ziyaretçi kabul eden bu güzel yöre yılın her döneminde turist çekebilme özelliğine sahip. Hem doğa harikası olması he de turistik değeriyle Abant’ın korunması gerekmektedir.

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 183 Cevabı

Baykal Gölü niçin dünya mirası listesine alınmış olabilir?

 • Cevap: “Günümüzde Baykal doğa bilimciler için bir cennettir ve harika bir tatil mekanıdır. Muhteşem plajları, harika yürüyüş alanları, kuş gözlemleme imkanı ve tekne turlarıyla Baykal, Asya’daki en çekici tatil merkezlerinden biri haline gelmek için çok uygun bir konumdadır. Bu yüzden listeye alınmıştır.

Baykal Gölü’nün korunması niçin önemlidir?

 • Cevap: Günümüzde Baykal doğa bilimciler için bir cennettir ve harika bir tatil mekanıdır. Muhteşem plajları, harika yürüyüş alanları, kuş gözlemleme imkanı ve tekne turlarıyla Baykal, Asya’daki en çekici tatil merkezlerinden biri haline gelmek için çok uygun bir konumda olduğu için.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir