7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 139

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. En başta belirttiğimiz sorunlar olduğunda çözüm aramak anne babanın görevidir. Ama bir sorun yoksa, o zaman kendi tutumlarını gözden geçirmekte yarar var. Çocuk okula başladığı andan itibaren ders çalışma, ödev yapma gibi konularda tüm sorumluluğu kendi üstüne alan bir ailenin, çocuğun birden bunun kendi sorunu olduğunu fark etmesini isteme hakkı olamamaktadır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Gelecekteki Mesleğim Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 138, 139 Gelecekteki Mesleğim Etkinlik Soruları ve Cevapları

Gelecekteki Mesleğim

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 138 Cevabı

Bir mesleği en iyi şekilde yapmak için sizce neler gereklidir?

  • Cevap: Yetenek, Sabır, Çalışkanlık, Yetkinlik, Azim, İstek.

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

Yukarıdaki gazete haberlerinde verilen iş ilanlarını okuyarak hangi mesleklerle ilgili olduklarını söyleyiniz.

  • Cevap: Muhasebe elemanı olurdum. Çünkü Lise mezunu birini arıyorlar ve ben üniversiteye gidemesem de ileride en azından lise diploması almayı düşünüyorum. Tabi ki askerliğimi yaptıktan sonra işe başlayabileceğim.

Seçeceğiniz meslek için nasıl bir eğitim almanız ve hangi becerileri kazanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

  • Cevap: Evet kısmen biliyorum. Eğer doktor ya da öğretmen olmak istiyorsam öncelikle Üniversitenin ilgili bölümünden mezun olmam gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir