7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Planlı Çalışınız. Hedefleri oluşturmak ve plan yapmak yolculukta önemli adımlardır. Ancak önemli olan uygulama aşamasında içsel ve dışsal çalışmalarımı engelleyebilecek nedenleri öngörüp başa çıkabilme konusunda iç disiplin geliştirebilmektir. Yaşamımızla ilgili sorumluluğu rastlantılara bırakırsak çalışmalarımızı ve başarılarımızı engelleyebilecek pek çok sebebimiz olacaktır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Karşılıksız Hizmet Kurumları Vakıflar Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 132, 133 Karşılıksız Hizmet Kurumları Vakıflar Etkinlik Soruları ve Cevapları

Karşılıksız Hizmet Kurumları Vakıflar

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

Ülkemizde eğitim alanında faaliyet gösteren vakıflar hangileridir?

  • Cevap:
  • Anne Çocuk Eğitim Vakfı
  • Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
  • TEV – Türk Eğitim Vakfı
  • Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)

İhtiyaç sahiplerine bireysel mi yoksa bir kurum aracılığı ile mi daha kolay yardım edilebilir?

  • Cevap: Bence bir kurum aracılığı ile daha iyi hizmet verilebilir. Çünkü bireysel olarak ancak sınırlı kişiye yardım edilebilir oysa kurumsal davranıldığında çok daha fazla ihtiyaç sahibine yardım edilebilir.

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

Osmanlılarda hemen hemen tüm padişahlara ait vakıfların bulunması nasıl değerlendirilebilir?

  • Cevap: Orhan Gazi’den başlayarak Osmanlı padişahları, sultanları, vezirleri, emirleri, zengin kişiler, pek çok vakıf kurmuştur. Mesela Yıldırım Bayezid, Bursa’da , bir hastane, bir tekke, iki medrese ve bir cami yaptırmıştır. Osmanlılar oluşturdukları vakıfları, büyük bir inançla ayakta tutma, geliştirme ve sürekli kılmaya önem vermiş ve bunların ihtiyaçlarını giderecek vakıfları da kurmayı ihmal etmemiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir