7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 11

Biricik öğrencilerimiz 7. Sınıf Ada Matbaa yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Sosyal bilgiler sözel bir ders olduğu için mantıkla ve formülle değil anlama ve yorumlama kabiliyetleri ile öğrenilir Bu yüzden öncelikle anlatılan şeyleri anladığımızdan emin olmalı sonra öğrendiğimiz şeylere de bir yorum yapmayı bilmeliyiz. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. TÜRKÇE DERSİNE AİT SORULARIN ÖZELLİKLERİ
Türkçe’de anlam bilgisi soruları yoruma, dilbilgisi soruları ise bilgiye dayanır. Yoruma dayalı sorularda öznellikten kaçınmalı, soru kökünde ifade edilenler doğru algılanmalı, paragraftaki giriş, sonuç ve ana düşünceyi ifade eden ayrıntılara dikkat edilmelidir. Mecazlı ifadeler ve simge sözcükler dikkate alınmalıdır. Bilgi sorularında ise konu eksikleri tamamlanmalı, dil bilgisinin temel kuralları bilinmeli, mana ve değerler iyi kavranmalı, zengin bir kelime hazinesine sahip olunmalı, terimlerin anlamları iyi bilinmelidir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

 

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 1. Ünite Derse Hazırlanalım Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Ada Yayınları 1. Ünite İletişim ve İnsan İlişkileri Sayfa 11 Derse Hazırlanalım Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Derse Hazırlanalım

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı

1. iletişim içerisinde bulunduğunuz kişinin hangi davranışları sizi olumlu olumsuz etkiler? Neden?

  • Cevap: Onun beni ciddiye almaması. Benle iletişim halindeyken beni dinlememesi, söylediklerimi küçümsemesi ve de her şeyi ben bilirim tarzında davranması hoşuma gitmezdi.

2. İyi bir arkadaşlık kurmak için nasıl bir iletişim içerisinde olmanız gerekir? Örnek veriniz.

  • Cevap: Öncelikle empati yeteneğimiz olması gerekir. Kendimizi karşımızdakinin yerine koymalıyız. Onu dinlediğimizi ciddiye aldığımızı değer verdiğimizi göstermeliyiz. Bu şekilde daha rahat iletişim kurabiliriz.

3. Kitle iletişim araçlarının hangi amaçlarla kullanıldığına örnekler veriniz.

  • Cevap: Genellikle haberleşmede kullanılmaktadır. Her türlü duygu ve düşünce ya da haber bu araçlar sayesinde kitlelere ulaştırılmaktadır. Mesela internet ya da telefon en çok kullanılan yöntemlerdir.

4. İnsanların iletişim araçlarından doğru bilgi alması neden önemlidir?

  • Cevap: Çünkü günümüzde çok ciddi bir şekilde bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Bu da insanların yanlış bilgi sahibi olmalarına neden olmaktadır. Bu durum hem aile içinde hem de toplum içinde ciddi sorunların çıkmasına neden olmaktadır.

5. Basın mensupları insanların hangi davranışlarını haber yapabilir? Hangilerini yapamaz? Neden?

  • Cevap: Toplumu ilgilendiren her türlü olayı haber yapabilirler ancak özel haya ile ilgili kişisel konularda izin almadan haber yapamazlar. Çünkü insanların özel bilgilerinin korunma hakları vardır.

6. Atatürk’ün milli mücadele yıllarında ve Cumhuriyetten sonra iletişime önem vermesinin nedenleri neler olabilir?

  • Cevap: Çünkü iletişim olmadan hiç bir zaman gelişim olmaz. İnsanlar gelişmek ilerlemek istiyorlarsa öncelikle hem kendi aralarında hem de tüm toplum olarak doğru iletişim halinde olmalıdırlar.

“7. Sınıf Ada Matbaa Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 11” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir