7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Sayfa 282

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bunun dışında sandalyenizin ne çok rahat nede çok rahatsız edici olmasın. Ayrıca mümkünü varsa çalışma masanız üzerinde sadece ders çalışın. Daha önceleri masanızda oyun oynamak, yemek yemek gibi aktiviteler yaptıysanız ders esnasında da ister istemez bilinç altınız bunları size hatırlatacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca bu gibi durumlardan kaçının.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 282 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 282 Cevabı 

Aşağıdaki cümlelerde eksik bırakılan noktalı yerlere doğru ifade ya da sayıları yazınız.

1) Çevre uzunlukları eşit olan dikdörtgenlerin alanları……………….olabilir.

2) Yanda bir çocuk bahçesinin ölçüleri verilmiştir. Buna göre yeşil boyalı alan……………….m2 dir.

3) Yanda bir spor tesisine yapılacak yetişkinler ve çocukların kullanacağı havuzların ölçüleri verilmiştir. Havuzların kapladığı toplam alan………….. m2 dir.

C) Aşağıdaki ifadelerde istenenleri yapınız.

1) Çevre uzunlukları 16 br olan üç farklı dikdörtgen çiziniz. Bu dikdörtgenlerin alanlarını bulunuz. Dikdörtgenlerin çevre uzunlukları ile alanları arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

2) Alanı 36 cm2 olan üç farklı dikdörtgen çiziniz. Bu dikdörtgenlerin çevre uzunluklarını bulunuz. Dikdörtgenlerin alanı ile çevre uzunlukları arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla