7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 281

Sevgili takipçilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Matematik bir çok şeyin temelidir Örneğin fizik ve kimyayı anlayabilmeniz için matematiği bilmeniz gerekmektedir Aynı şekilde tasarımda mimari de programlamada her yer de matematik vardır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 275 Cevabı

SORULAR

2. Yandaki kareli kâğıtta yazılan “AMBULANS” kelimesinin simetri doğrusuna göre yansımasını bulunuz. Yansıyan harfler ile görüntülerini karşılaştırınız. Ambulans araçlarının önündeki yazının neden ters yazıldığını açıklayınız.

3. Yanda simetri doğrusu üzerinde olan şeklin simetri doğrusuna göre yansımasını bulunuz. A noktasının simetri doğrusuna olan uzaklığı ile yansıması sonucu oluşan görüntüsünde oluşan Aʹ noktasının simetri doğrusuna olan uzaklığını karşılaştırınız.

4. Aşağıdaki soruları yandaki şekilde verilenlere göre cevaplayınız.

a. A, B, C ve D noktalarının simetri doğrusuna göre yansımasını bulunuz.
b. [AB] ve [EF]’nın simetri doğrusuna göre yansımasını bulunuz.
c. Düzlemsel şekillerin simetri doğrusuna göre yansımasını bulunuz.

Noktalar ile yansıma sonucu oluşan karşılıklı noktaları birleştiren doğru parçalarının simetri doğrularına dik olduğunu gözlemleyiniz.

CEVAPLAR

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

“7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 281” üzerine 27 yorum

  1. lütfen sayfa 281`,in cevaplarını eklermisiniz kısa zamanda yüklenmesini istiyoruz herkezin cevaplarını değerlendirin ve matematik kitabındaki 281 sayfasını yazın

  2. cevapları verin kaç kişi söylemiş eklememişsiniz ben yine yazıyoyorum yine eklemiyecekseniz ama ekleyinnnnnn.

  3. Lütfen sorular olduğu gibi cevaplarda olsun.Bizim Matematik hocamız bütün araştırmaları yapın dedi.Bana yardımcı olun lütfen.Ben kendi adıma istediğim gibi burada bu cevapları bekleyen arkadaşlarım içinde sizi bunları yazıyorum.En kısa sürede cevaplar gelsin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir