7. Sınıf Gizem Matematik Ders Kitabı Sayfa 281

Değerli öğrencilerimiz 7. Sınıf Gizem yayınları Matematik ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Bu yüzden ders çalışmadan önce telefonunuzu sessize alarak uzak bir noktaya koyun. Bunun dışında odanızın ne sıcak nede soğuk olmasına dikkat edin. Unutmadan çalışmaya başlamadan önce sadece ihtiyacınız olan kitapları masanızın üzerine diğerlerine de yakın mesafede bir yere bırakın. Birde sürekli olarak kalkmamanız için tok karına (ne çok yiyin nede aç kalın) ve yanınıza bir şişe su alarak çalışmaya başlayın.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı 

A) Aşağıdaki sorularda doğru cevaba ait seçeneği işaretleyiniz.

1) 7B sınıfı öğrencileri 1 br uzunluğu 2 cm kabul ederek kareli kâğıda herhangi iki çokgenin birer kenarları ortak olacak şekilde çokgenlerden oluşan yandaki bileşik şekli oluşturmuşlardır. Bu şeklin alanı kaç santimetrekaredir?
A) 108 B)216 C) 224 D) 236

2) Bir öğrencinin tasarladığı karavanın yandan görünüşü yandaki kareli kâğıtta verilmiştir. Boyalı alan kaç birimkaredir?
A) 40 B) 46 C) 58 D) 63

3) Bir arsanın ölçüleri yandaki şekildeki gibidir. Bu arsanın alanı kaç metrekaredir?
A) 28,5 B) 31,5 C) 34,5 D) 37,5

4) Verilenlere göre yandaki şeklin alanı kaç metrekaredir?
A)30 B) 32 C) 35 D) 40

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla